<h2>Prefontaine Memorial Run High School Race

5 Kilometers

BOYS

Team Scores: Grants Pass 59, Marshfield 74, Burns 75, Roseburg 119, Bandon 171, Arcata 188, Brookings-Harbor 218, North Bend 224, North Valley 286, Taft 288, Cascade Christian 294, South Umpqua 308, Hidden Valley 325, Lakeview 372, St. Mary’s 385, Waldport 493, Pacific 494, Douglas 533, Coquille inc, Gold Beach inc, Reedsport inc, Rogue River inc, Sutherlin inc, Toledo inc.

Individual Results: 1. Daniel Beckstead, GP, 15:47; 2. Emmett Klus, Burns, 16:41; 3. Zachary Traul, Ros, 16:48; 4. Dimitri Underwood, GP, 16:48; 5. Patrick Clayburn, NV, 16:59; 6. Hunter Agsten, Ros, 17:07; 7. Chandler Pruett, Mar, 17:08; 8. JP Friedrichsen, Bur, 17:11; 9. Isaac Culter, Ban, 17:16; 10. Miska Evans, Arc, 17:20; 11. Jonathon Sampier, Mar, 17:22; 12. Gabe Delgado, Mar, 17:24; 13. Aero Franklin, Ban, 17:27; 14. Kyran Erwin, Mar, 17:28; 15. Asa Marwick, HV, 17:30; 16. Cedar Davis-Frankfort, GP, 17;32; 17. Calvin Bates, Bur, 17:50; 18. Marcus Loghry, GP, 17:51; 19. Ryan Robles, Bur, 17;52; 20. Ethan Bland, GP, 17:56; 21. Jake Saroni, CC, 18:02; 22. Avery Church, GP, 18:04; 23. Cameron Smith, RR, 18:07; 24. Tyson Flitcroft, NB, 18:10; 25. Bryce Hobbs, GP, 18:15; 26. Zachary Abblitt, BH, 18:24; 27. Andrew Pelson, HV, 18:24; 28. Jacob Webster, GP, 18:25; 29. Gavyn Tatge, NB, 18:25; 30. Josh Richards, GP, 18:26; 31. Nicholas Looper, Ros, 18:27; 32. Masson Shaw, Bur, 18:28; 33. Benedict Gerdes, Mar, 18:31; 36. Ben Narwold, Arc, 18:35; 37. Soarin Clayburn, NV, 18:38; 38. Griffin Hartsfield, GP, 18:46; 39. Josiah Vincent, SU, 18:48; 40. Aaron Prince, Mar, 18:49; 41. Issac Redlinger, GP, 18:49; 42. John Sajo, Ros, 18:53; 43. Jed Wright, Coq, 18:55; 44. Ryan Johnston, GP, 18:57; 45. Mason Beeman, BH, 19:00; 46. Tom Boyd, Bur, 19:01; 47. Hunter Angove, Ban, 19:01; 48. Amos Whitney, Arc, 19:07; 49. Carson Casey, CC, 19:09; 50. Charlie Ells, Ban, 19:11.

51. Eli Demello, Taf, 19:14; 52. Finn Flugel, Ros, 19:14; 53. Preston Smith, Ros, 19;15; 54. Boone Olson, Ros, 19:15; 55. Robert Kliewer, Mar, 19:18; 56. Everest Abblett, BH, 19:18; 57. Daniel Strom, BH, 19:22; 58. Steen Olson, Ros, 19:25; 59. Isaac Wilson, CC, 19:25; 60. Tanis Otting, Arc, 19:30; 61. Garrett Baird, Coq, 19:31; 62. Jacob Calvert, Mar, 19:38; 63. Dale Wells, SU, 19:42; 64. Alex Bentley, Arc, 19:44; 65. Austin Horton, SU, 19:44; 66. Eric Monsebroten, NB, 19:45; 67. Justin Ball, NV, 19:46; 68. Romig Beley, NB, 19:46; 69. Evan Tucker, GP, 19:47; 70. Christian Steendahl, BH, 19:48; 71. Jake Renteria, Arc, 19:48; 72. Devon Richard, Pac, 19:49; 73. Kuixiong Wang, SM, 19:50; 74. Andrew Weber, GP, 19:51; 75. Wyatt Lowe, Ros, 19:52; 76. Johnny Flanagan, NB, 19:53; 77. Clayton Helfrich, Taf, 19:54; 78. Miles Johnson, Arc, 19:55; 79. Chris Boyd, Bur, 19:56; 80. Luke Brown, Ban, 19:57; 81. Andrew Enos, BH, 19:57; 82. Logan Diaz McNeal, SM, 19:57; 83. Brian Powell, Ros, 20:03; 84. Rowdy Gerber, Lak, 20:04; 85. Gabe Hehn, CC, 20:04; 85. Gabe Hehn, CC, 20:04; 86. Eli Briseno, GP< 20:04; 87. Hunter Lunstedt, Taf, 20:06; 88. Benjamin Herrold, Ros, 20:07; 89. Kade Spencer, NB, 20:09; 90. Zach Ketcham, Lak, 20:09; 91. Luis Villalobos, Lak, 20:09; 92. Mason Wulff, Bur, 20:10; 93. Chase Barker, Ban, 20:10; 94. Kylen Ward, Lak, 20:12; 95. Jonah Maris, RR, 20:14; 96. Cotton Foget, Arc, 20:28; 97. Josh Minkler, Ban, 20:32; 98. Thomas Koch, NV, 20:33; 99. Garrett Seeley, Ree, 20:34; 100. Morgan Jenkins, Bur, 20:37.

101. Trenton FisherTaf, 20:39; 102. Reed Christensen, Lak, 20:39; 103. Owen Gramley, SM, 20:40; 104. Tucker Clement, Sut, 20:42; 105. Alessandro Pelosi, Tol, 20:48; 106. Trenton Hoschouer, Ros, 20:50; 107. Patrick Monsebroten, NB, 20:50; 108. Caleb Blansett-Faulkner, SU, 20:51; 109. Nathan Oberg, NB, 20:54; 110. Owen O’Keefe, SU, 20:55; 111. Spencer Johnson, Bur, 20:56; 112. Nicholas Bolin, Ros, 20:57; 113. Esmaiel Guerrere, HV, 21:00; 114. DominicColvin, Ros, 21:03; 115. George Cook, GP, 21:05; 116. Kason Bonds, Ros, 21:06; 117. Robbie Rowe, BH, 21:06; 118. Isaac Allen, Ros, 21:08; 119. David Noble, SM, 21:10; 120. Brandon Arreola-Soto, Mar, 21:11; 121. Parker Townsend, Ros, 21:11; 122. Trenton Parrott, NB, 21:13; 123. Ansen Converse, Ban, 21:13; 124. Gavin Glatte, SM, 21:15; 125. Jordan Hall, Taf, 21:15; 126. Morgan Ludwig, Lak, 21:16; 127. Hunter Jordan, Pac, 21:18; 128. Jayce Laughlin, Ros, 21:23; 129. Spencer Garrett, Arc, 21:24; 130. Sonny Gerber, Lak, 21:31; 131. River Lichte, Ree, 21:34; 132. Abe Selvas, GP, 21:38; 133. Enrique Molina-Sanchez, Ros, 21:38; 134. Aidan Hasselquist, Arc, 21:42; 135. Dakoda Bauer, SU, 21:45; 136. Joseph Larson, Ros, 21:45; 137. Drake Laskey, GP, 21:48; 138. Matthew Shepherd, Wal, 21:49; 139. Ramon Topete, Wal, 21:49; 140. Ian Shermar, Arc, 21:53; 141. Max Sloan, GP, 22:01; 142. Eric Lingyi Wang, SM, 22:03; 143. Robby Clarke, Ros, 22:04; 144. Tylor Yakes, Wal, 22:04; 145. Ian Letts, Arc, 22:06; 146. Nathan Vineyard, Ban, 22:12; 147. Nick Klier, Ree, 22:15; 148. Colby Fairbairn, Ros, 22:26; 149. Jasen McGoldrick, Arc, 22:31; 150. Curtis Humphrey, HV, 22:33.

151. Ethan Price, Taf, 22:39; 152. Christian Black, Mar, 22:49; 153. Max Medley, GP, 22:51; 154. Blake Gillespie, SM, 22:56; 155. Mason Hall, Lak, 22:59; 156. Skyler Powers, HV, 23:01; 157. Andrew Robertson, Ban, 23:01; 158. Patton Reid, NB, 23:01; 159. Matt Richards, Dou, 23:05; 160. Jeremy Roe, Mar, 23:06; 161. Dean Welik, Arc, 23:06; 162. Mick Greenwood, Wal, 23:09; 163. Keegan Lahley, Sut, 23:11; 164. Payton Calabro, GP, 23:13; 165. Degen Sawyer, Taf, 23:13; 166. Kyle Sheppard, GP, 23:18; 167. Connor Clark, BH, 23:21; 168. Spencer Cowie, Ros, 23:25; 169. Taylor Jackson, GB, 23:31; 170. Joseph McCormick, Taf, 23:32; 171. Sebastian Hasselquist, Arc, 23:48; 172. Lucas Forshee, Wal, 24:00; 173. JJ Williams, Dou, 24:02; 174. Cord Mincher, Dou, 14:04; 175. Blake Slay, SU, 24:05; 176. Will Keady, Bur, 24:05; 177. Ashton Wolfe, Sut, 24:06; 178. Austin Mobley, Lak, 24:07; 179. Aidan Alcock, Ros, 24:20; 180. Joram Hoff, Taf, 24:20; 181. James Richards, Arc, 24:23; 182. Colton Marsters, Ros, 24:23; 183. Zander Hryczyk, Taf, 24:24; 184. Stephen Jacquot, NB, 24:40; 185. Harland Davidson, GP, 24:47; 186. Silas Kincaid, Ros, 25:09; 187. Zachary Poyen, Arc, 25:09; 188. Carter Dryden, Ros, 25:10; 189. Seth Waterman, Ban, 25:17; 190. Osten Forney, Dou, 25:18; 191. Phoenix Puz Swagert, Arc, 25:22; 192. Paviat Rai, Ros, 25:23; 193. Cooper Sustaire, Ros, 25:41; 194. Brogan Markel, NB, 26:00; 195. Austin Bellew, Ros, 26:07; 196. Jordan Mata, GP, 26:12; 197. Gage Eberhardt, NB, 26:25; 198. Mason Radinovich, Bur, 26:32; 199. Cody White, Bur, 26:35; 200. Clark Wettengel, HV, 26:36.

201. Parker Casberg, Tol, 26:40; 202. Derek Bell, NB, 27:09; 203. Damian Ammerman Smith, Pac, 27:09; 204. Tyler Hill, NB, 27:23; 205. Alex Spanos, Arc, 27:42; 206. Richard Zornes, CC, 27:56; 207. Haydon Hoschouer, Ros, 28:23; 208. Garrett Schulze, Ros, 28:40; 209. Tarrant Liu, SM, 29:01; 210. Brady Anderson, Dou, 29:02; 211. Alex Wigington, Taf, 29:52; 212. Trevor Angove, Ban, 30:39; 213. Caleb Baldwin, NV, 31:04; 214. Daniel Halpin, Wal, 31:11; 215. Wyatt Patske, Lak, 31:17; 216. Jackson Delaney, Ros, 31:58; 217. Damon Caudell, HV, 32:10; 218. Zeke Hernandez, Pac, 32:41; 219. Nicholas Weaver, Ban, 34:18; 220. Devyn Schoeneck, SU, 36:04; 221. Hakeem Smith, Tol, 36:56; 222. Justin Hogan, Pac, 39:09; 223. Christian Garrett, Mar, 45:23.

GIRLS

Team Scores: Roseburg 65, Grants Pass 76, Burns 94, Arcata 125, Lakeview 137, Marshfield 152, St. Mary’s 200, Bandon 205, North Bend 242, South Umpqua 259, Sutherlin 263, Taft 351, Coquille 358, Brookings-Harbor 390, Waldport 442, Cascade Christian inc, Douglas inc, Gold Beach inc, Hidden Valley inc, North Valley inc, Pacific inc, Reedsport inc, Rogue River inc, Taft inc, Toledo inc.

Individual Results: 1. Faith Schultz, GP, 18:50; 2. Riley Martel-Phillips, Arc, 18:58; 3. Thea Norlund, Arc, 19:00; 4. Jazmin Chavez, Mar, 19:03; 5. Eliza Eckman, Ros, 19:49; 6. Mckenzi Hoyt, Bur, 20:16; 7. Isabell Webber, Ros, 20:30; 8. Samantha Dara, GP, 20:31; 9. Allie Storts, Coq, 20:42; 10. Katelyn Willard, CC, 20:57; 11. Aneykah McCall, SU, 20:57; 12. Holly Hutton, Ban, 20:59; 13. Eden Childers, Ros, 21:00; 14. Bethany Kalebaugh, Ros, 21:00; 15. Alicyn Hoke, Bur, 21:05; 16. Mary Sturley, GP, 21:05; 17. Celeste Sinko, NB, 21:06; 18. Shannon Smith, Ban, 21:07. 19. Kaylee Delzotti, Mar, 21:11; 20. Riley Morris, Bur, 21:15; 21. Ella Villagrana, Lak, 21:16; 22. Vivian Gerstein, Arc, 21:19; 23. Julia Ketcham, Lak, 21:36; 24. Emily Bath, GP, 21:42; 25. Kaley Schneider, Lak, 21:43; 26. Olivia Winn, Bur, 21:46; 27. Scarlett Taylor, Lak, 21:47; 28. Emily Kruse, Mar, 21:50; 29. Sally Berg, HV, 21:52; 30. Samantha Eichman, Ros, 21:54; 31. Sarah Sturley, GP, 21:57; 32. Sarah Letham, Bur, 21:58; 33. Miriam Childers, Ros, 22:00; 34. Ashley Schuttpelz, Ree, 22:00; 35. Maren Simchuk, GP, 22:07; 36. Sydney Godwin, SM, 22:09; 37. Haven Pickup, SU, 22:11; 38. Sayge Root, Bur, 22:16; 39. Carson Hall, SM, 22:20; 40. Trinity MInyard, Ros, 22:21; 41. Ashley Radmer, Sut, 22:25; 42. Sophia Tate, Ros, 22:26; 43. Autumn Ellis, Taf, 22:49; 44. Keia Morris, NB, 22:58; 45. Abby Durrant, GP, 22:58; 46. Sophia Pastrano, SM, 23:01; 47. Linda Forster, SM, 23:04; 48. Madison Turner, Sut, 23:05; 49. Nina Willhoft, Ros, 23:10; 50. Melanie Theall, Lak, 23:12.

51. Anna Lute, GP, 23:12; 52. Susanna Schatz, SM, 23:23; 53. Aunika Miller, Ban, 23:24; 54. Aleesa Lewis, Arc, 23:24; 55. Haylle Bayard, GP, 23:29; 56. Hasina Lathan, SU, 23:31; 57. Tatum Stuart, GP, 23:38; 58. Bailey Wallack, Mar, 23:42; 59. Maddie Goley, Arc, 23:44; 60. Sydney Trieu, Arc, 23:52; 61. Jordan Baarstad, Mar, 23:57; 62. Sahara Shirakawa, Ros, 24:02; 63. Megan Mayerle, SM, 24:07; 64. Kylee Swanson, Arc, 24:08; 65. Megan Carrillo, Sut, 24:10; 66. Abigail Masterfield, Sut, 24:14; 67. Sydney Trendell, Mar, 24:15; 68. Shelby Waterman, Ban, 24:16; 69. Kaitlin Wall, NB, 24:27; 70. Alexia McBain, Lak, 24:38; 71. Kylie Lehne, Ros, 24:45; 72. Kamilla Kotai, NB, 24:59; 73. Lydia Prins, Taf, 25:02; 74. Ashleigh Timm, NB, 25:07; 75. Kensey Harlow, Mar, 25:08; 76. Paris Coleman, Ros, 25:10; 77. Maycie Warda, Lak, 25:11; 78. Sage Hartsfield, GP, 25:16; 79. Annabelle Johnson, Bur, 25:19; 80. Alexa Shaver, Sut, 25:20; 81. Heidi Christianson, Sut, 25:20; 82. Emma Flechner, Arc, 25:20; 83. Kaylin Dea, Mar, 25:23; 84. Olivia Beam, SM, 25:24; 85. Tianan Gilliland, GP, 25:25; 86. Grace Backen, Ros, 25:27; 87. Emma Stuart, Ros, 25:28; 88. Addie Jensen, SM, 25:28; 89. Lily Akin, CC, 25:31; 90. Alyssa Duenas, Ban, 25:32; 91. Alexandra Contreras, BH, 25:33; 92. Ingeborg Samnoey, Ros, 25:36; 93. Emma Dreveskracht, NB, 25:37; 94. Avery Gunderson, Bur, 25:40; 95. Lauren Jones, NB, 25:50; 96. Hannah Graber, NB, 25:54; 97. Maleah Harlan, BH, 25:55; 98. Ashley Hanson, Sut, 25:58; 99. Allie Fetsch, Ros, 26:01; 100. Grace Boisen, CC, 26:02.

101. Aly Diaz McNeal, SM, 26:03; 102. Alicia Gordon, Wal, 26:04; 103. Megan Pearson, BH, 26:11; 104. Kaydince Beach, Taf, 26:21; 105. Shakiya Candelaria, Sut, 26:22; 106. Madalyn Hampel, NB, 26:32; 107. Adelina Willis-Blunt, BH, 26:52; 108. Rylee Parsons, Sut, 26:54; 109. Ozlyn Castillo, NV, 26:56; 110. Mekella Wong, SM, 27:02; 111. Mia Knight, NB, 27:08; 112. Rayne Quinones, Mar, 27:09; 113. Lucy Baron, Bur, 27:12; 114. Grace Wright, Coq, 27:21; 115. Adrei Barrong, SU, 27:28; 116. Jordan Denbo, NB, 27:32; 117. Brooke Orendorff, Taf, 27:34; 118. Callie Davey, Arc, 27:37; 119. Sam Crawford, Sut, 27:41; 120. Isabeau Redinger, GP, 27:43; 121. Daisy Thompson, Mar, 27:44; 122. Kylie Cayton, NV, 27:53; 123. Sarah Bowersox, Lak, 28:01; 124. Chloe Telford, SU, 28:08; 125. Annie Nation, BH, 28:14; 126. Alaina Sustaire, Ros, 28:19; 127. Imogen Snively, Coq, 28:22; 128. Alaina Kuckuck, NB, 28:23; 129. Claira Tolan, Taf, 28:38; 130. Mylie Fox, Ros, 28:42; 131. Emma LoCicero, Ros, 28:43; 132. Brynn Graham, HV, 28:47; 133. Abigail Krupar, Wal, 28:50; 134. Halle O’Brien, HV, 28:52; 135. Rachel Way, Ros, 28:52; 136. Abigail Veale, Ros, 28:53; 137. Jessica Salgado, Sut, 28:59; 138. Mya Schuyler, Ros, 29:13; 139. Hannah Perkins, Coq, 29:36; 140. Grace Payne, SU, 29:38; 141. Cameron Fortmeyer, Wal, 29:54; 142. Lexi Cragnotti, SM, 29:58; 143. Lillian Simon, Wal, 29:59; 144. Atticus Wahl, Pac, 30:02; 145. Jada Hurley, HV, 30:07; 146. Ellie Crawford, GP, 30:15; 147. Emma Phelps, Coq, 30:23; 148. Abigail Smith, Ros, 30:28; 149. Akasha Reich, Wal, 30:29; 150. Veronica Jin, Taf, 30:42.

151. Aaliyah Lanham, Ros, 30:51; 152. Emily Stetson, Ros, 31:22; 153. Areli Lampke, GB, 31:43; 154. Marlene Cummins, Ros, 32:15; 155. Charlotte Lunstedt, Taf, 32:27; 156. Miranda Quale, BH, 33:04; 157. Lily Kilgore, Ros, 33:07; 158. Dani Gainer, Wal, 33:12; 159. Samantha Peterson, RR, 33:35; 160. Eden Cmapbell, NV, 33:48; 161. Isabelle Lopez-Churchill, Ban, 33:57; 162. Kassie Diehl, Ree, 34:12; 163. Stephanie Way, Ros, 34:15; 164. Jeanne Davis, SU, 34:54; 165. Robin Holtby, Bur, 35:59; 166. Michelle Coffey, Pac, 38:59; 167. Breanna Schriver, Tol, 39:32; 168. Janella Fleser, Tol, 41:55; 169. Brooke Richard, Pac, 44:03; 170. Kylie Kline, Pac, 49:14.

Subscribe to Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0