<h2>High School All-Stars

Midwestern League Baseball

Player of the Year: Decker Stedman, Thurston. 

Pitcher of the Year: Beau Burnett, Churchill. 

Coach of the Year: Dennis Minium, Thurston. 

First Team — Pitcher: Beau Burnett, sr, Churchill; Eli Westrick, jr, Ashland; Kevin Pierson, jr, Willamette. Catcher: Isaiah Burke, soph, Thurston. First Base: Decker Stedman, sr, Thurston. Infield: Jayden Frank, sr, North Bend; Jake Riley, jr, Thurston; Kolbi Blevins, jr, Eagle Point. Outfield: Jake Simmons, sr, North Bend; Josh Moser, sr, Thurston; Nate Carter, soph, Ashland; Darin Marsh, soph, Eagle Point. Utility: Carson Lydon, soph, Churchill; Cade Crist, jr, Thurston. Designated Hitter: Richard Estrella, sr, Churchill. 

Second Team — Pitcher: Blake Hollingsworth, sr, Crater; Mane Freeman, sr, North Bend; Jason Proudfit, soph, North Eugene. Catcher: Connor Jones, sr, Churchill. First Base: Peyton Bracy, sr, Willamette. Infield: Trever Davis, jr, Crater; Nick Buccino, jr, Ashland; CJ Townsend, , sr, Churchill. Outfield: Prestin White, sr, Churchill; Aiden Wallace, jr, North Eugene; Payton Anhorn, soph, Crater. Utility: Rowan Amann, jr, Ashland. Designated Hitter: Traber Burns, sr, Ashland. 

Honorable Mention — Catcher: Ike Gilliland, sr, Crater. First Base: Evan Mclennan, sr, Ashland. Infield: Cameron Parks, jr, North Eugene; Alex Deller, jr, Thurston; Jack Weiskind, sr, Churchill. Outfield: Nate Duke, jr, North Eugene; Dawson Muggy, jr, North Eugene; Isaac MacCallister, sr, Springfield. Designated Hitter: Ty Kistner, sr, Thurston. 

Gold Gloves — Catcher: Isaiah Burke, soph, Thurston. First Base: Decker Stedman, sr, Thurston. Infield: Jayden Frank, sr, North Bend. Outfield: Aiden Wallace, jr, North Eugene. 

Midwestern League Softball

Player of the Year: Riley Shopp, Eagle Point. 

Pitcher of the Year: Hannah Joseph, Crater. 

Coach of the Year: Chris Arnold, Crater. 

First Team — Pitcher: Hannah Joseph, jr, Crater; Harmony Stevens, sr, Thurston. Catcher: Samantha Boring, sr, Thurston; Maddie Finnigan, jr, North Bend. Infield: Presley Robinson, jr, Crater; Hope Burke, soph, Thurston; Blake Worrell, soph, Eagle Point; Kaitlyn Randle, jr, North Bend; Jaeleen Coddington, sr, Churchill. Outfield: Kaila Lee, sr, Crater; Savana Decker, jr, Thurston; McKenzie Westphal, soph, Churchill; Areona Conte, jr, Eagle Point. Utility: Riley Shopp, jr, Eagle Point. 

Second Team — Pitcher: Megan Wagner, sr, Crater; Jamie Cappello, jr, Crater; Skylor Stout, jr, Churchill. Catcher: Jessica Sanderson, sr, Crater; Jasmine Ortega, sr, Willamette. Infield: Kira Stone, sr, Churchill; Gabby Heiken, fr, Ashland; Leticia Dunsmore, jr, Willamette; Jordan Peterson, sr, Crater; Allyson Keefauver, sr, Thurston. Outfield: Cailee Hallett, soph, Thurston; Hannah Robison, sr, North Bend; Trinity Collins, jr, Willamette; Kaci Carder, sr, Crater. Utility: Ashlyn Bitikofer, soph, Willamette. 

Honorable Mention — Catcher: Coleen Thompson, jr, Eagle Point; Kallin Hakes, jr, Ashland. Infield: Leila Dopp, jr, Thurston; Zoie Schaefer, soph, Churchill; Marissa Eilenberger, sr, Crater; Ashley Oppelt, sr, Eagle Point; Ella Hart, jr, Ashland; Gwen Hogewoning, jr, North Bend. Outfield: Alexus Misick-Besio, jr, Churchill; Keira Young, soph, North Bend; Chloe Hurst, sr, Eagle Point; Emmalee Stevens, sr, Eagle Point; Cadence Aguilar, fr, Springfield. Utility: Brooklyn Rogers, jr, North Eugene. 

 

 

 

Subscribe to Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0